5 darmowych programów do tworzenia fotokalendarzy

5 darmowych programów do tworzenia fotokalendarzy

in Inspiracje i Porady |

Fotokalendarz można bez problemu wykonać w zaciszu własnego  domu. Wystarczy komputer, drukarka i odpowiednia aplikacja. Zobacz 5 darmowych programów, które pozwolą Ci stworzyć autorski projekt kalendarza z własnymi zdjęciami lub grafikami.

 

TKexe Kalender

To rozbudowany i darmowy program, który robi dokładnie to co do niego należy. W dodatku mimo mnogości funkcji, wcale nie jest skomplikowany w obsłudze. TKexe Kalender pozwala w intuicyjny sposób stworzyć wszelkiego typu fotokalendarze. Do wyboru mamy różne szablony. Możemy przygotować również kalendarz gdzie na kolejnej stronie znajdzie się tylko jeden tydzień, miesiąc, albo cały rok. Aplikacja pozwala na dopasowanie wielu elementów jak rodzaj i wielkość czcionki, format kalendarza, kolorystykę i oczywiście wgranie własnych fotografii.

pobierz TKexe KalenderLink alternatywny
 

Calme

Jedna z nowszych propozycji. Aplikacja Calme pozwala stworzyć planer lub fotokalendarz i następnie wydrukować na domowej drukarce. Istnieje możliwość podglądu wydruku, który prezentuje dość dokładnie jak będzie wyglądał nasz gotowy kalendarz.  Trochę to nietypowe, ale aplikacja nie dodaje do tworzonego kalendarza typowych świąt z automatu. Tym samym ręcznie musimy aktywować takie oczywiste „czerwone dni” jak Nowy Rok, czy Wielkanoc. Dodatkowo święta są opisane po angielsku lub niemiecku, co można zaliczyć do kolejnego minusa tego programu. Generalnie intuicyjny interfejs i 12 gotowych szablonów powinny zaspokoić każdego kto okazyjnie chciałby wydrukować personalizowany planer lub kalendarz.

pobierz CalmeLink alternatywny

 

Pically

Kolejna aplikacja pozwalająca nie tylko dodać zdjęcia i wyróżnić daty w kalendarzu, ale też zaimportować ważne święta lub okazje z pliku iCal. Pically to przejrzysta i schludna aplikacja, która pod koniec naszej twórczej pracy generuje gotowy do druku plik PDF.

pobierz PicallyLink alternatywny
 

Photo Print Calendar

Prosty program pozwalający na wybranie jednego z trzech szablonów. Nie są to wyszukane projekty, ale też przejrzyste w swym minimaliźmie i prostocie. Aplikacja daje możliwość edycji kolorów i stylu czcionek. Dla każdego miesiąca możemy dodać osobny obraz lub zdjęcie. Program jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Szablony zostały przygotowane w ten sposób, aby ręcznie nanieść dodatkowe  notatki po wydrukowaniu stron kalendarza.

pobierz Photo Print CalendarLink alternatywny

 

Funbook

W pełni zgrana z każdą domową drukarką aplikacja, która oferuje coś więcej niż tylko druk fotokalendarzy. Z pomocą Funbook możemy wydrukować także domowej roboty fotoksiążki, fotokartki i fotozaproszenia. Uzupełnieniem będzie przygotowanie projektu scrapbooka lub zdjęcia paszportowego. Do wyboru mamy mnogą ilość układów, masek i clipartów. Dodatkowym elementem jest możliwość podzielenia się swoim dziełem bezpośrednio na Facebooku. Funbook jako darmowy produkt oferuje najwięcej możliwości ze wszystkich prezentowanych tu aplikacji.

pobierz FunbookLink alternatywny