12 ciekawych inspiracji na kalendarze z własnymi zdjęciami

12 ciekawych inspiracji na kalendarze z własnymi zdjęciami

in Inspiracje i Porady |

Drukarnie i zakłady fotograficzne oferują szereg różnych rodzajów i wzorów fotokalendarzy. Zanim jednak zaczniemy tworzyć nowy projekt musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakiego typu kalendarza potrzebujemy – ściennego, biurkowego, czy na przykład w formie terminarza lub plannera. Następnie możemy zabrać się za tworzenie wykorzystując aplikację online lub pobierając program ze strony konkretnego fotolabu lub drukarni.

Pozostaje jednak jeszcze bardzo ważna kwestia – co najlepiej umieścić na stronach naszego dzieła? Wybór uzależniony może być nie tylko od zasobów naszego zdjęciowego archiwum, ale też od tego czy zamawiany kalendarz ma być rodzinną pamiątką czy też oryginalnym prezentem dla szefa. Poznaj zatem 12 inspirujących pomysłów na oryginalne fotokalendarze.

inspiracje-foto-kalendarze-002

I – Lato przez cały rok

Często w ciemne, zimne dni myślimy o tym, gdzie pojechać, gdzie byliśmy lub co chcielibyśmy zobaczyć w lecie. Może postawić na ciepły i radosny kalendarz pełen zdjęć z ostatnich wakacji? Obojętnie czy była to śródziemnomorska wyspa, Karkonosze, Mazury czy własny ogródek. Jeśli dobrze wspominamy ten czas, to na pewno spoglądaniena letnie widoki umili nam nawet najzimniejsze dni.

II – Każdy miesiąc malucha

Jeśli rok temu pojawił się nowy członek rodziny, z pewnością posiadasz jego zdjęcie z każdego miesiąca od momentu urodzin? Takim roczkowym kalendarzem warto obdarować nie tylko babcie i dziadków.. Dzieci tak szybko rosną, zmieniają się i nabywają coraz to nowe doświadczenia, że przyjemnie jest powspominać, jaki to było w lipcu, wrześniu czy podczas Świąt Bożego Narodzenia, zaledwie rok temu.

III – Pysznie i kulinarnie

W niedzielne ranki szykujesz pyszne desery dla swoich najbliższych i świetnie Ci idzie przygotowywanie oryginalnych potraw? Bardzo możliwe, że chętnie też swoje kuchenne dzieła fotografujesz. Trzecia inspiracja to własnie kalendarz pełen kulinarnych wyczynów – 12 najlepszych sałatek, 12 odświętnych pieczeni lub najbardziej udanych słodkich wypieków.
IV – Weekendowo wycieczkowo

Zawsze miło oglądać krajobrazy z własnych wycieczek. Nie tylko górskich czy nadmorskich, ale także wypadów za miasto i do parku – miejsc, z którymi łączy Cię „to coś”, co pozwala zapomnieć o codziennych trudach dnia. Fotokalendarz z bliskimi nam miejscami to niebanalny projekt przypominający nam, że w każdej chwili 30 minut drogi od nas czeka spokojne miejsce, gotowe na spacer, piknik czy spędzenie niedzielnego popołudnia.

V – Motoryzacyjnie

Jesteś zapalonym kierowcą, lubisz auta, ciężarówki, wyścigi samochodowe? Byłeś ostatnio na rajdach? A może jesteś właścicielem małej kolekcji starych motorowerów, z którymi nie możesz się rozstać? Pomyśl, czy taki kalendarz z własnymi maszynami nie byłby wyśmienitą dekoracją biura albo nawet garażu?

VI – Etapowo remontowo

Jesteś szczęśliwym posiadaczem świeżo wyremontowanego mieszkania lub domu? Pamiętasz, jak ono wyglądało przy każdym etapie budowy? Fotokalendarz z 12 etapami budowy lub remontu, będzie nie tylko ciekawym dodatkiem dekoracyjnym do wykończonego mieszkania, ale też swoistą dokumentacjąTwoich budowlano-remontowych poczynań.

VII – Radosne dzieciństwo

Dzieci, dzieci, dzieci. Z nich jest największa pociecha, nawet jeśli są największymi rodzinnymi łobuzami. Ich uśmiechnięte buzie zawsze rozweselą dzień, poprawią humor. Projekt fotokalendarza z naszymi pieszczochami to niebanalny prezent dla najbliższych – babć, dziadków czy chrzestnych. Taki fotokalendarz może zawierać zdjęcia sprzed 20 albo 50 lat – to dopiero niespodzianka!

VIII – Pełnia pasji

Sport, rekreacja, ogród, wędkowanie, czy jazda na rowerze. Każdy z nas ma swoje hobby – pasję, której oddaje się z namiętnością. Wymyślać można wiele, a zdjęć na dysku komputera, które robiło się „przy okazji” na pewno znajdzie się mnóstwo. Fotokalendarz można zamienić na kalendarz brań ryb, najlepszych ewolucji na nartach, najpiękniejszych kwiatów, czy szalonych galopów w końskim siodle. Wystarczy zainspirować się tym, co się lubi najbardziej.
IX – Artystycznie

Artyści mogą zrobić ze ściany swoisty, comiesięczny wernisaż swoich prac – zdjęcia przedstawiające obrazy, rzeźby, prace ręczne, a nawet fotografowane cuda natury będą pięknie zdobiły nasze wnętrza. Taki artystyczny kalendarz możę być również udanym prezentem dla wyjątkowych gości własnego wernisażu lub sponsorów.

X – Spontanicznie

Dlaczego mielibyśmy patrzeć na kalendarz z obcymi kobietami i mężczyznami? Poproś koleżankę o pomoc i wykreujcie niebanalną sesję fotograficzną – zróbcie z siebie modelki i stwórzcie niepowtarzalny kalendarz. Czasem trzeba zrobić coś tylko dla siebie!

XI – Zoologicznie

Jesteś szczęśliwym posiadaczem pupila, który jest jedyny w swoim rodzaju? Wybierz 12 zdjęć z jego podobizną, stwórz fotokalendarz i postaw na biurku by uprzyjemnić sobie choć trochę czas biurowego zgiełku.

XII – Projekt niespodzianka

Nie lubisz samochodów, nie jeżdzisz na rowerze i masz dość kalendarzy z dzieciakami? Dodatkowo zabrakło Ci inspiracji, tematów i pomysłów? Jest sposób – Przeprowadź konkurs w swojej rodzinie lub wśród znajomych. Niech każdy wyśle fotografię z balu przebierańców, najciekawsze zdjęcie mijającego roku, albo po prostu wymyśl własną kategorię. Możesz mieć pewność, że każda z 12 zaangażowanych w taki projekt osób, nie będzie mogła się doczekać efektu takiego zbiorowego fotokalendarza.